Dołącz do nas

Zobacz wszystkich »
Jesteś tutaj: Strona główna » » » »

Jak działa rurka antysplątaniowa i jak ją zamontować?

Kliknij tutaj aby DODAĆ WĄTEK do forum na wybrany temat z listy, która się pojawi. »

Wyszukaj na forum wędkarskim WedkarskiPortal.pl

Galerie

» Zobacz wszystkie
zdecie galerii wedkarza Mój karpik na ciasto chlebowe.
zdecie galerii wedkarza leszcze i płociejeziorowe
zdecie galerii wedkarza Okoń 1
zdecie galerii wedkarza
zdecie galerii wedkarza Jak myślicie,co powiedział?
zdecie galerii wedkarza ABC Wędkarstwa Cz.2
zdecie galerii wedkarza lipcowy maluch :)
zdecie galerii wedkarza Okoń 2
zdecie galerii wedkarza znaleziona na plaży nad Bałtykiem. Co to za ryba?
zdecie galerii wedkarza sumik karlowaty
zdecie galerii wedkarza
zdecie galerii wedkarza Złoty karaś  18 cm, przy okazji najlepsza metoda odróżnienia od "japońca" - wypukła płetwa grzbietowa, kolor czasem może zmylić
zdecie galerii wedkarza moje początki ze spiningiem
zdecie galerii wedkarza Wiadro ryb (Ukleja, Leszcz)
zdecie galerii wedkarza
» Zobacz wszystkie
Jakub Postował: 13-10-2012 12:14

Ilość postów: 85
Doświadczenie: 191.00
Lubię to! Jeszcze nikt tego nie polubił.

Witam koledzy

zadałem pytanie na temat: "Jaki długi przypon"
http://www.wedkarskiportal.pl/forums/viewtopic/103

ale jeszcze jedno pytanie.. Jak zamontowac poprawnie rurke antysplontaniowa zeby przypon z haczykiem nie platal sie z koszykiem?

wedkarskiportal Postował: 24-07-2014 06:24
REKLAMA

Ilość postów: -
Doświadczenie: -
REKLAMA
bluefisherman Postował: 13-10-2012 16:55

Ilość postów: 183
Doświadczenie: 1634.00

Zestaw od góry wygląda następująco:
• Żyłka główna;
• Rurka antysplątaniowa na żyłce głównej wraz z przymocowanym do niej koszyczkiem (Ważne !!! Krótsze ramię rurki do góry. I mniej ważne, ciężar koszyczka dobrany do danego akwenu i planu wędkującego);
• Stoper lub ciężarek większe od dziurki rurki antysplątaniowej (Ważne !!! Tak by one nie wpadały do rurki antysplątaniowej);
• Pętelka przyponowa łącząca żyłkę główną z przyponem (Najlepiej jak oczka mają po 1cm długości)
• Przypon z haczykiem (Ważne !!! Długość przyponu dobierana jest do brań ryb i danego akwenu);
• Haczyk (Typ najlepiej do feederka lub dobrany do rodzaju przynęty, albo też dobierany do gatunku łowionych ryb. Rozmiar zaś dobierany do wielkości łowionych ryb);

Pozdrawiam

Pozwolenie na 2013 rok wykupione, a zamówiony sprzęt ze sklepu internetowego trafił w moje ręce. Wystarczy jeszcze kupić drobiazgi i czekać do wiosny :)

wedkarskiportal Postował: 24-07-2014 06:24
REKLAMA SKLEP.wedkarstwo.mobi

Ilość postów: -
Doświadczenie: -
Jakub Postował: 13-10-2012 18:30

Rurka antysplątaniowa na żyłce głównej wraz z przymocowanym do niej koszyczkiem (Ważne !!! Krótsze ramię rurki do góry. I mniej ważne, ciężar koszyczka dobrany do danego akwenu i planu wędkującego);

I tutaj glowny blad popelnilem.. krotsze ramie dalem do dolu i platalo sie niemilosiernie!!! Tak niby mi "ładniej" wygladało..

Reszte zestawu złożyłem poprawnie tak jak kolega radzi :)

dzieki za podpowiedz, pozdrawiam

tak jeszcze sie zastanawiam.. te male koszyczki ok 4cm wysokosci na 2 szerokosci nadaja sie?

mam taki 5,5 / 5,5 cm i lowie tak ze na poczatku uzywam duzego pozniej malego (ta sama gramatura)

bluefisherman Postował: 13-10-2012 21:15

To częsty błąd, który popełniają wędkarze. Potem wszyscy się dziwią dlaczego się plącze. Niezbyt wygląda, ale spełnia swoje zadanie :) Oczywiście to nie oznacza, że nie będzie się plątać już na zawsze. Zestaw po prostu nie plącze się podczas wędkowania. Po danym jednym wędkowaniu najlepiej wymienić przypon na nowy, bo pewno zrobi się spirala lekka bądź też duża. Po czterech zaś wędkowaniach najlepiej zrobić od nowa zestaw, by żyłkę przy rurce uciąć, ponieważ będzie ona już naruszona (przetarta lub uszkodzona), oraz poprawić pętelkę łączącą żyłkę główną z przyponem, ponieważ także I klasy nie będzie. Chyba, że łowimy ryby powyżej 1kg to wtedy najlepiej zawsze robić co wędkowanie nowy zestaw.

Koszyczki 4x2 to są malutkie koszyczki zanętowe (pewno firmy Jaxon). Nakupowałem tego parę sztuk w zeszłym roku i powiem szczerze, że nie jestem z nich zadowolony. Mieści się mało zanęty. W wędkowaniu feederowym chodzi o to, żeby było w miarę zanęty przy haczyku, a jak do tego dochodzą glony to ta mała ilość zanęty zaniknie. Najlepsze są typowe koszyczki.

"Ta sama gramatura, a mieści się więcej zanęty"

Są koszyczki, które umożliwiają wstępne zanęcenie (wielkie koszyczki zanętowe). Można je używać lecz niekoniecznie. To zależy od planu wędkarza. Ja łowię na początku koszyczkiem tym samym co na końcu. I chyba tak jest najlepiej.

Dużo jest tego i można by było opowiadać w kółko. Są różne koszyczki i gramatury. Różnie to wygląda.

Jeżeli kolega ma pytania to pytać śmiało, zakładać tematy. Wędkarstwo gruntowe (feeder) to jest to co kocham. Tą metodą najwięcej się posługiwałem w życiu i w niej wiem co i jak.
Pozdrawiam

Pozwolenie na 2013 rok wykupione, a zamówiony sprzęt ze sklepu internetowego trafił w moje ręce. Wystarczy jeszcze kupić drobiazgi i czekać do wiosny :)

Jakub Postował: 14-10-2012 12:32

Witam kolego

Koszyczki 4x2 to są malutkie koszyczki zanętowe (pewno firmy Jaxon).

Dokładnit tak.. niby wyglada to ok.. ale troche małe.

Zestaw po prostu nie plącze się podczas wędkowania. Po danym jednym wędkowaniu najlepiej wymienić przypon na nowy, bo pewno zrobi się spirala lekka bądź też duża. Po czterech zaś wędkowaniach najlepiej zrobić od nowa zestaw, by żyłkę przy rurce uciąć, ponieważ będzie ona już naruszona (przetarta lub uszkodzona),

czyli marzenia o kilku wedkach i zestawach przygotowanych na caly sezon legły w gruzach.. przypon faktycznie sie skreca i nieuknione jest wymienianie :)

dziekuje podpowiedzi i pozdrawiam

Jakub Postował: 14-10-2012 12:39

Mam kilka pytan :)
zalozylem dwa tematy na pytania ktore mnie mecza i nie wiem jakie sa sorawdzone sposoby

Zerwanie zestawu z przyponem z plecionki
http://www.wedkarskiportal.pl/forums/viewtopic/107

Feeder jak ustawic wędke aby dobrze czytac brania
http://www.wedkarskiportal.pl/forums/viewtopic/106

pozdrawiam i bede wdzieczny za pomoc :)

bluefisherman Postował: 14-10-2012 17:33

Będę się brał za te pytania :)

Skocz do:
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Polityka prywatności »